OBJEDNÁVKY POSÍLÁME VŽDY V PONDĚLÍ. OBJEDNEJ SI VČAS! 🙃

JAGUA

Genipa Americana – latinský název pro relativně nedávno popsanou rostlinu rostoucí v jihoamerickém deštném pralese. Domorodci ji nazývají Jagua, Jenipapo, Huito, Caruto… to jsou jen některá z mnoha místních jmen.

 

Domorodí obyvatelé Amazonie používají plody Genipa Americana odnepaměti. Věří v jejich léčebné účinky, z dužiny vaří džem a alkoholické nápoje. Šťávu z plodů používají k vytváření rituálních obrazců na tělo. Šťáva barví pokožku do modročerna a má repelentní účinky.

JAGUA odobně jako henna (henna, mehandi – Lavsonia inermis) dočasně probarvuje kožní buňky, výsledná barva je ale šedomodrá až modročerná.

JAGUA gel je vyrobený z plodů Genipa Americana. Jedná se o čistě přírodní produkt. JAGUA „tetování“ je srovnatelné s „tetováním“ hennou, liší se pouze barvou. Plody obsahují aktivní složku genipin, barvící šedomodře až černě. Nejprve šedavý obrázek potřebuje až 48 hodin, aby dosáhl tmavě modré až černé barvy. Tím se dá velmi dobře odlišit od chemického produktu, tzv. černé heny, který má výslednou barvu okamžitě. Vzor vydrží na kůži podobně jako hena okolo dvou týdnů.

JAGUA gel je ideální pro ty, kteří si chtějí dočasně ozdobit svou kůži nevšedními obrazci. JAGUA gel je vhodný pro ty, kteří si chtějí pořídit tetování, ale nejsou si jistí, jaký vzor a kam. Obrázek je od permanentního tetování téměř k nerozeznání a po dvou týdnech zmizí.

 

A28C4D11-E0F1-44A4-A2C5-F54A3F4D86F0_4_5005_c

 

JAGUA VERSUS "ČERNÁ HENNA"

V současné době se množí zprávy o škodlivosti tzv. černé henny (black henna). Používání černé henny může opravdu vyvolat těžké alergické reakce - způsobuje svědivé zčervenání, puchýře, otevřené rány a následně jizvy ale může způsobit i vážné zdravotní problémy. Produkt zvaný černá henna obsahuje para-phenylenediamine (PPD). PPD je silný alergen, který je přidáván do některých permanentních barev na vlasy a barvících šamponů, v prostředcích na kůži není v České republice povolen. Černá henna je chemický produkt, který nemá s hennou (Lavsonia inermis) nic společného. Henna nemá nikdy černý odstín, barví červeně až hnědě. Pasta z henny má na pokožku naopak zklidňující a regenerační vliv. Pro ty, kteří byli zvyklí používat černou hennu, nebo chtějí docílit efektu podobného permanentnímu tetování je jagua vhodnou alternativou.

KOUPIT JAGUA GEL

Zpět do obchodu