DÁ SE HENNOU UŽIVIT?

Dneska budu psát o tom, jak jsem se vloni přesně touhle dobou vyděsila a jak to pak bylo vlastně skvělé a odpovím na otázku, jesti se dá hennou uživit.

 

Před rokem se stalo něco, co si nikdo z nás nedovedl představit. Něco, co jsme do té doby znali jen z postapokalyptických filmů. Pravda, ve filmech se katastrofa stane v řádu dní nebo spíše hodin, zatímco my jsme byli svědky něčeho velmi pomalého a plíživého. Trochu mi to připomíná podobenství o žábě ve studené vodě, pomalu zahřívané až k bodu varu.

 

Při prvním vyhlášení nouzového stavu jsem se vyděsila a doběhla si do krámu koupit flašku vína s vidinou, že zítra nebudu smět vytáhnout paty z domu. Vyděšení mi vydrželo asi tři dny, zato bylo intenzivní a hlavně opravdové. Čtvrtý den jsem si řekla, že přece musím něco podniknout a tak vznikla Baba Jagua Akademie. Spontánně, bez přípravy, za pochodu. A projekt se ukázal jako životaschopný a dále se rozvíjí. Nejdůležitější bylo zahodit ostych a perfekcionismus. Prostě se do toho pustit a ono se uvidí. 

 

"Překonat strach, ukázat svou zranitelnost a žádat o pomoc byl asi jeden z největších milníků mého profesionálního života."

 

Mezi momentem vyděšení a prvním kurzem Baba Jagua Akademie byla ovšem ještě velmi důležitá perioda sdílení. Sebrala jsem veškerou odvahu, založila FB skupinu, začala sdílet své víc jak dvacetileté zkušenosti a dovolila jsem si požádat o dobrovolný příspěvek. Překonat strach, ukázat svou zranitelnost a žádat o pomoc byl asi jeden z největších milníků mého profesionálního života. A dojetí a vděčnost, když mi opravdu začaly přicházet peníze. V ten moment jsem si uvědomila, že to co dělám má opravdu hodnotu. Za to poznání jsem nesmírně vděčná.

 

Můj první on-line kurz, který proběhl od půlky dubna do půlky června loňského roku vyplivl 15 fantastických žen a některé z nich se vydaly na dráhu profesionálních henna umělkyň. A to jedna z nich dokonce držela kornoutek s hennou v ruce poprvé. Následoval kurz malování hennou pro začátečníky s podtitulem od meditace k sebevyjádření s 18 absolventkami a teď právě spouštím prodej kurzu HENNA PROFI.

 

ADD6E6F6-5D29-4A7D-A131-21CC6BB92AED_1_201_a

Takže na otázku, jestli se dá hennou uživit i za časů korony odpovídám že ano. V létě jsme já i některé moje studentky malovaly na akcích i na objednávku, některé spustily i vlastní e-shop či svůj vlastní on-line kurz.

 

Co je ale nejdůležitější a na tom se shodly všechny mé studentky je fakt, že malování hennou nám dává možnost vědomého prožívání okamžiku. Stalo se součástí rituálu dávání a přijímání, zastavení a meditace, propojení a sdílení. Čas na sebe sama nebo bytí s blízkou osobou.

 

Čas na ponor.

 

Čas na lásku.

 

A to je k nezaplacení!

 

 

 

S láskou Ivana Baba Jagua

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení