OBJEDNÁVKY POSÍLÁME VŽDY V PONDĚLÍ. OBJEDNEJ SI VČAS! 🙃

BABA JAGUA AKADEMIE

UPOZORNĚNÍ: v roce 2024 nebudu ze zdravotních důvodů otevírat kurzy Baba Jagua Akademie. Nic ale nebrání samostudiu. Na mém YouTube kanále budou přibývat instruktážní a inspirační videa. 

Spoustu videí zdarma a prostor pro sdílení je na FACBOOKU ve skupině Baba Jagua Akademie - henna a jagua komunita

 

Díky za pochopení

Ivana

 

Co je Baba Jagua Akademie

ivana švarcová baba jagua Conference
Přednáška na konferenci East West Mehndi Meet v Maďarsku 2019

 

 

BABA JAGUA AKADEMIE vznikla na jaře 2020 jako reakce na situaci kolem Covid 19. Osobní setkání nebylo možné ale touha malovat veliká. Tak jsem se rozhodla začít předávat svoje zkušenosti dál. Nejdříve zdarma ve skupině na Facebooku, později si velký zájem vyžádal větší strukturovanost a ucelené vedení a podporu a tak vznikl za pochodu pilotní kurz Baba Jagua Akademie s podtitulem “chceš malovat hennou jako profesionál?”

Ovšem offline kurzům se věnuji už od roku 2007, minikurzy dělám i v rámci firemních akcí a v neposlední řadě mě mé zahraniční kolegyně zvou jako hostující lektorku na konference nebo do jejich online škol.

 

 

 

ivana švarcová baba jagua Thank you
Lekce malování jagua gelem pro Henna Academy Fatimy Oulad Thami  (Hand of Fatima) 2020

 

Proč se přihlásit na kurz Baba Jagua Akademie?

Ve výuce využívám svých letitých zkušeností s oběma materiály. Dokážu se vžít do pocitů úplného začátečníka ale i poradit se složitějšími otázkami pokročilým. 

Tvořím kurzy na míru aktuálním studentkám (i studentům, i když zatím jsem v kurzech měla jen samé ženy). Jednotlivé lekce se odehrávají živě, videa nejsou předtočená ale setkáváme se na Zoomu, kde můžeme diskutovat, ptát se a reagovat přímo. Samozřejmostí je možnost podívat se na lekci později ze záznamu. Pracujeme v malém počtu, k dispozici je uzavřená skupina na FB.

A v neposlední řadě, díky mým kontaktům ze zahraničních konferencí jsou nedílnou součástí Baba Jagua Akademie i zahraniční lektorky - špičkové henna a jagua umělkyně z různých zemí světa.  

Co říkají absolventky

“Díky, že jsi se rozhodla založit online školu i Baba Jagua Akademii. Pro mě to byla velká inspirace. Bylo super setkat se s dalšími nadanými ženami, vidět, co už dávno umím a kde bych mohla ještě zabrat. Pro mě to bylo víc o motivaci, sebedůvěře a o způsobu sebeprezentace, kvůli tomu jsem se do Akademie hlásila a moje očekávání se naplnila. Takže díky a díky i "spolužačkám", že byly tak skvělé!“
0473DBF3-B288-4612-BD18-7759E30EA34A     Helena Pecháčková.     

 “Na jaře 2020 při první Covidové vlně, ve stavu kdy se vše kolem mě zpomalilo, až zastavilo, přišla pro mě neskutečná výzva v podobě Ivany prvního online kurzu malování hennou spodtitulem „Chceš malovat hennou jako profesionál?“.  Pro mě jako začátečníka, který se sice do malování zamiloval, ale jinak zkušenosti žádné, to nejdříve znělo jako moc velké sci-fi. Jenže to byla šance, která se nemusela opakovat a já to tak chtěla! rozhodnutí se přihlásit podpořilo i to, že jsem nebyla jako začátečník sama. Do kurzu se totiž přihlásily ženy hennou nepolíbené i zkušené a nadané henna malířky. Nakonec jsem do toho šla a už to jelo a jede do teď.

Díky kurzu se vytvořila úžasná skupinka henna umělkyň, které se vzájemně inspirují a podporují, jak v práci, tak i v běžném životě, to je nedocenitelná přidaná hodnota. Kurz samotný byl profesionálně vytvořený na míru dané skupiny, nadupaný informacemi o které se s námi podělila nejen Ivana, ale i skvělé zahraniční lektorky. A fungovalo to online! Já dávám přednost osobnímu setkání a sdílení před vysedáváním u pc, ale musím říct, že mě překvapilo, že to jde i takto po síti.

Každopádně to chce odhodlání, vytrvalost, otevřenou mysl a srdce. Do Ivany kurzu bych se rozhodně přihlásila znovu a moc se těším na další inspiraci a henna výzvy, které pro nás připraví.”

7DB430B8-9052-4CAC-913E-CF9D6052AC01     Petra Kramářová

 

 

“Já taky moc děkuji za krásný čas strávený s Tebou, hennou a jaguou a s ostatními studentkami. Jak už holky říkaly, byla to super jízda. Za mě ta spontánní online videa byla perfektní a určitě mi byla milejší, než "dokonalé" předtočené kurzy. Bylo to všechno hodně pestré a zábavné, se spoustou užitečných a praktických informací.

Děkuji též za laskavý a osobní přístup a za "bonbonky" v podobě zahraničních lektorek. Je fajn, že videa zůstávají k dispozici, určitě si to dám celé ještě znovu, některé části asi i víc než jednou. Mám tak spoustu inspirace na další trénink.“

BC895198-C08E-4A0B-83FC-BD0B68F727D8    Gabriela Chalupská

 

 

“Milá Ivano, do kurzu jsem se přihlásila, protože jsem si tehdy nutně potřebovala udělat radost! V práci s hennou jsem je během kurzu hooodně zlepšila, nasbírala jsem i množství teoretických znalostí, což podpořilo mou sebedůvěru natolik, že jsem se přestala bát své umění nabídnout za dost peněz.

Celý kurz byl naprosto skvělý, Uplně jsem tím žila a těšila se vždy další virtuální setkání. Podpora ze strany ostatních studentek byla ohromná. Toto mě na kurzu nejvíc překvapilo, to spojení žen, které to k Tobě přitáhlo stejně jako mě. Nikdy jsme se neviděly osobně, ale ta síla byla i skrze obrazovku někdy až hmatatelná. Děkuji za vše. Získala jsem daleko více radosti, než jsem čekala.”

0B87A545-1E1D-4887-9C66-B61062CC3672     Zuzana Zuberová

 

 

“Malování hennou se mi odjakživa líbilo a když jsem objevila Ivanu a její čarokrásné příběhy vyprávěné na kůži, bylo to naprosto jasné. Ivana v sobě snoubí uměleckou duši, pedagogické nadání pro vysvětlení a zejména autentickou osobnost.

Kurz překonal mé mlhavé představy a mohu jen doporučit! Každá kreativní činnost je jako meditace, nořím se do díla a zároveň hlouběji do sebe. Objevuji nové světy, občas temné, když mám očekávání, ale vždy divotvorné a tajuplné. Ožívají samy pod kornoutkem, voní dálkami a nakonec pomalu mizí jako karavany s kořením v poušti. Prchavé okamžiky, které přinášejí trvalé potěšení, protože díky nim a Ivaně rozkvétám”

Renata Paletová

 

 


“Milá Ivano, 

srdečně Ti děkuji za úžasný online kurz Baba Jagua Akademie 2020.

Na začátku kurzu jsem poprvé držela v ruce kornoutek s henna pastou a teď, po dvou měsících si hledám svůj styl. Byla to nádherná dvouměsíční cesta, kdy se mi otvíraly dveře, oči a srdce. 

V kurzu jsem získala spoustu informací, rad a tipů nejen jak pracovat s hennou a malovat obrázky, ale i o prezentaci tvorby a co obnáší podnikání. A co bylo nejhezčí, byla Tvoje podpora a vzájemná podpora všech účastnic kurzu na facebookové skupině. Třešničkou na dortu pak byly lekce se zahraničními lektorkami. A také možnost se k lekcím kdykoli vracet a doplňovat si to, co mi uteklo. 

Ještě jednou děkuji, hennu jsem si zamilovala. Přinesla mi do života čerstvý vítr při hledání nové cesty nejen v profesním životě. Baba Jagua Akademii a spolupráci s Babou Jaguou, tedy Ivanou, opravdu vřele doporučuji. Stojí za to!”

ivana švarcová baba jagua Levopiska    Lenka Plecháčová

 

 

“Celý kurz jsem si neskutečně užila. Poznala jsem zcela novou vášeň a hloubku, tedy až „spirit“ těchto rostlin a jejich působení při malování na tělo. Rozmanitost výuky, společné tvoření a vzájemné sdílení i podpora Ivany bylo úžasné. Užila jsem si každou jednu lekci, kterou jsem absolvovala. Vyhovovalo mi domácí trénování, učení i inspirace, kterou jsme dostávali.

Úžasné pro mě bylo i propojení se zahraničními lektorkami, které sdílely své umění a zkušenosti. Překvapilo mě, že to šlo i tahle na dálku, naopak mi to umožnilo fungovat při normálním životě s dětmi a každý týden jsem se vysloveně těšila, že budu mít chvíli, kdy budu zase malovat a něco nového se naučím a dozvím.

Kurz byl intenzivní a bavilo mě procházet výzvami, které každý z materiálů henny nebo jagua gelu přinášel. Ale díky vedení Ivany, to bylo daleko jednodušší zvládnout a získat jistotu a pevnost v tvorbě, najít si vlastní styl. Vzájemná podpora dalších účastníků mě povzbuzovala a vlastně stále povzbuzuje a inspiruje v kreativitě a vlastní tvorbě.

Ten pocit, který vám tvorba a henna či jagua na kůži i ve vzorech dává, je nepopsatelný, to se nedá popsat, to se musí namalovat a vyzkoušet. Nový zdroj osobní síly, se kterým se dá pracovat podle potřeb, změn a růstu každého jednotlivce. Z mého pohledu velká výhoda oproti permanentnímu tetování.”
 
ivana švarcová baba jagua michaela švejdová    Michaela Švejdová 

 

ROZHOVORY 

Helena Pecháčková

B43C80AE-66E1-45E3-AE5B-48AA1EFDCD8B_4_5005_c

 

 

 

Lenka Plecháčová

 

0EADB81E-C022-41CC-BFBF-AA5C4696114A

 

 

ivana švarcová baba jagua Večírek
Henna večírek v kavárně Café & gramofon. Jako host Rosana Araújo z Brazílie 

Záznamy nebyly nalezeny...

Zpět do obchodu