Barbora Zemanová, ŽENSKÉ RITUÁLY

Kniha nabízí seznámení s rituály pro ženy a jde do hloubky jejich podstaty. Najdete v ní podrobné návody pro uspořádání rituál, přípravu rituálu, vedení rituálu, očistu sebe sama po rituálu.

V knize se dozvíte o rituálech přechodových a o rituálech životních. V části věnované přechodovým rituálům se kniha věnuje archetypu panny, matky a moudré ženy (vědma a stařena). V části věnované životním rituálům v životě ženy se dočtete informace o archetypu milenky a čarodějky (když se žena stává nevěstou) a také o archetypu královny svého života. Všechny tyto archetypy jsou doplněné o osobní příběhy různých žen pojící se k danému období.

 

Bylo mi ctí knihu opatřit mými ilustracemi.

Skladem
Kód: 219
398 Kč
Kategorie: KNIHY A ZÁPISNÍKY
Hmotnost: 0.4 kg

O KNIZE

V knize Ženské rituály se propojují hluboké osobní zkušenosti, podané formou barvitých intimních příběhů, s pradávnou tradicí - šamanskou, egyptskou, antickou, pohanskou, slovanskou, keltskou - která se v aktualizované a přitom tolik známé a blízké podobě vynořuje ze samotných buněk „obyčejného“ Života moderní ženy. A to ve všech jeho stěžejních etapách - zde vykreslených pomocí pěti odvěkých archetypů, jež se linou historií spojené posvátnou stužkou ženství - archetyp Panny, Matky, Milenky, Vědmy a Královny.

Kniha nabízí seznámení s rituály pro ženy a jde do hloubky jejich podstaty. Najdete v ní podrobné návody pro uspořádání rituál, přípravu rituálu, vedení rituálu, očistu sebe sama po rituálu.

CO NAJDETE V KNIZE

 - Seznámíte se s archetypem Panny, Matky, Milenky a Vědmy
 - Jak se tyto ženské aspekty ukazují v obyčejném životě moderní ženy
 - Kdo je žena Královna?
 - Jaké rituály můžete vytvořit pro vaši dospívající dceru?
 - Umíte se dobře rozejít?
 - Zaposloucháte se do příběhu moudrých žen, které vědomě prošly menopauzou
 - 
Jak připravíte předsvatební rituál pro nevěstu?
 - Co můžete udělat pro nastávající maminku před porodem a po porodu?
 - Jak vyprovodit své drahé zemřelé?
 - Které rituální vůně mít při sobě?
 - Jak se dobře připravit na rituál?

Každá z těchto fází v sobě nese typické charakteristiky a důležité milníky, jež je dobré vědomě uctít, oslavit, integrovat, uzavřít a v proměněné podobě poté pokračovat dále. Rituál slouží jako podpůrný nástroj, něžné a voňavé pohlazení a/nebo razantní řez situací; stagnující dává do pohybu, rozbouřené uklidňuje do smíru. „Svazek ženských obřadů“ je studnicí velmi živých a návodných postupů pro přípravu a provádění rituálů - osobních, párových i skupinových. Praktická část knihy je proto inspirativní směsí konkrétních cvičení, konstelací, vizualizací, meditací a modliteb, které lze použít tak, jak jsou namíchány - zejména na začátku cesty s obřady, nebo improvizovat a přetvářet podle své fantazie a intuice spolu s přibývající praxí.

Kniha je vhodná i pro ženy, které chtějí svoji práci s ženskými skupinami obohatit o rituální prvek. V knize naleznete něžné i divoké provedení například skrze tyto životní přechody: předsvatební a svatební rituál pro nevěstu, předporodní rituál pro budoucí maminku, rituál uvítání miminka, rituál ukončení kojení, rituál první menstruace, rituál vstupu do ženství pro dospělé ženy, rituál menopauzy, rituál prázdného hnízda, rozvodový a rozchodový rituál, rozloučení se zesnulým aj.

 

Ukázka z knihy ŽENSKÉ RITUÁLY

 

• Plný název: Ženské rituály
• Podnázev: Rituály pro ženy jako cesta osobní transformace
• Autor: Barbora Zemanová
• Jazyk: Čeština
• Vazba: Brožovaná
• Počet stran: 218
• EAN: 9788074360992
• ISBN: 978-80-7436-099-2
• ID: 22556422
• Nakladatelství: DharmaGaia
• Hmotnost: 386 g
• Rozměry: 231 × 163 × 22 mm
• Datum vydání: 30. červen 2019